Futbol Base: Resum de la jornada 05/02/2017

Per fi torna la normalitat, un cap de setmana sense partits suspesos per culpa del mal temps.

Els nostres jugadors han pogut gaudir de l'esport del futbol després de molts dies de pluja, aquests han estat els resultats i comentaris:

UELJ Juvenil 2 - F.C. Borrassà 0
Tres punts mes per anar mirant cap a dalt amb una primera part amb l'equip ben posat al camp perè sense ritme ni intensitat degut a les contants interrupcions del joc, era la tàctica del Borrassa, anar trencant el joc a base de moltes faltes i pilotades. A la segona part tot ha canviat, s'ha jugat amb molta intensitat, per anar per al partit, al min. 54 amb un gran gol de falta de quasi mig camp d'en Jordi i reafirmat al min. 64 amb una gran jugada col·lectiva que ha finalitzat Vladi. Una bona Victoria, treballada fins al final i que els jugadors han volgut dedicar la seu entrenador, David Zurita.
Gols: Jordi i Vladi.

UELJ Cadet 4 - C.E. Juncària 0
Victòria important per els Cadets que guanyen confiança en el seu joc. Primera part on ens costa obrir el marcador, arribaven les ocasions però sense encert a la finalització. En la segona meitat el nostre equip manté la intensitat del joc donant-nos un domini complet del partit.
Gols: Johan (2), Matheus i Ayoub.

C.E. Juncària 1 - UELJ Infantil 5
Gran partit del nostre Infantil al camp del Juncaria, en què en una primera part més igualada hem sabut aprofitar les nostres ocasions de gol, marxant al descans amb un 1-2. La nostra superioritat física a la segona part s'ha vist reflectida en el 1-5 del marcador final. Gran encert de cara a porteria dels nostres jugadors, sense renunciar a la sortida de pilota.
Gols: Aliou (2), Alan, Gerard 1 i Guillem Jiménez.

Navata C.F. - UELJ Aleví A
Ajornat a petició del rival.

UELJ Aleví B 3- C.E. Llançà C 4
Partit amb unes condicions meteorològiques molt dolentes, els nens han patit molt però ha millorat el temps una mica i ens hem pogut centrar en el partit i remuntar el marcador, falta de concentració en el començament del partit però una vegada arrancat hem descolocat al rival amb un bon nivell de futbol.
Gols: Marc Pou (2) i en pròpia.

UELJ Benjami Preferent 3 - C.E. La Salle Figueres 9
Malgrat la derrota, partit molt lluitat i treballat per els nostrs jugadors davant un rival que ha sabut aprofitar les seves ocasions.

UELJ Benjamí Prom. A 4 - C.E. Llançà 4
Partit on els nostres jugadors han realitzat una gran reacció fins a assolir l'empat definitiu, ja que sempre han anat amb el marcador en contra.
Gols: Marc (3) i Víctor.

UELJ Benjamí Prom. B 4 - P.U.F. 7
Partit sense fortuna, amb errors principalment en la col·locació en el camp i en la idea de joc entrenada. Es va començar guanyant però el rival va saber jugar millor que nosaltres davant el fred, el vent i la pluja. Destacar positivament la il·lusió, companyerisme i esforç dels jugadors.
Gols: Martí, Jaume, Moha i Marc.

Vilajuïga C.F. 1 - UELJ Prebenjamí 2n Any 5
Un partit amb superioritat davant el rival, tant física com tècnicament, desenvolupant un bon joc i creant moltes ocasions de gol.

Caganius: Trobada a Albons
Els nostres Caganius han disputat aquest cap de setmana la segona trobada de la temporada, aquest cop s'organitzava a Albons. Bons números i bon joc per el nostre equip més menut amb un balanç de 4 partits guanyats i 2 perduts.

Darrera modificació elDijous, 09 Febrer 2017 21:58

Més notícies

Notícies

Dani Lobato torna a la Jonquera

Dani Lobato torna a la Jonquer…

16-01-2018

El porter de Cadaqués jugarà la seva segona etapa al nostre club. Llegir més ...

Notícies

La sort ens gira l'esquena (2-2)

La sort ens gira l'esquena (2-…

14-01-2018

Els vallesans amb poc fan diana dues vegades i nosaltres no trobem porta després de nombroses ocasio... Llegir més ...

Notícies

Mamau deixarà el club

Mamau deixarà el club

10-01-2018

Mamau es convertirà en nou jugador del Palamós si no hi ha cap inconvenient d'última hora. Llegir més ...

Notícies

L'any comença amb derrota (3-0)

L'any comença amb derrota (3-0…

08-01-2018

Tot i dominar al primer temps, el líder s'imposa clarament al marcador. Llegir més ...